ربات تلگرام چیست

ربات تلگرام

ربات تلگرام , بات تلگرام , رباط تلگرام و گاهی بوت تلگرام نام های فارسی ربات و به انگلیسی telegram bot برای پیدا کردن لیست ربات های تلگرام  و بهترین ربات تلگرام استفاده می شود . طبق تعریف سایت اصلی تلگرام , ربات های تلگرام , برنامه های جانبی هستند که در منسجر تلگرام اجرا می شوند و کاربران می توانید با ارسال پیام ها و درخواست های خود با ربات ها ارتباط  داشته باشند. کنترل و مدیریت ربات ها از  طریق درخواست های  https و با استفاده از api  تلگرام  (رابط برنامه نویسی ) انجام می شود .

تا اینجا  با معنی و مفهوم “ربات تلگرام چیست ” آشنا شدید .  ربات ها علاوه بر تلگرام در دیگر منسجرها پرطرفدار و برنامه هااز جمله برنامه اسکایپ , اسلک , فیس بوک , توییتر , kik , سیستم عامل اندروید  و …  حضور دارند .

در واقع ربات ها یک ابزار خودکار یا نیمه خودکار هستند که در اپلیکیشن ها از طریق دستورات یا درخواست های گوناگون و  گفتگو (chat bot) با کاربر ارتباط برقرار می کنند. این ربات های پیشرفته یا ساده صرفا جهت استفاده راحت تر از برنامه یا اپلیکیشن مورد نظر  طراحی و ساخته می شود.

تشخیص بات تلگرام از اکانت کاربری تلگرام

در انتهای نام کاربری بات همیشه کلمه bot وجود دارد.

ربات تلگرام زمان آنلاین بودن ندارد و هرگز  غیرفعال نمی شود.

ربات های تلگرام نمی توانند شروع کننده گفتگو یا چت با کاربران  باشند مگر زمانی که کاربر پیامی را به رباط ارسال کند

کاربردهای ربات تلگرام

1- ربات های تلگرام سفارشی :  ازجمله ربات آموزشی , ربات هواشناسی  , ربات نظرسنجی , ربات استیکر ساز مثل clippy@ که برای ساخت استیکر تلگرام بهترین ربات می باشد.

2- ربات های بازی : ایجاد بازی چندنفره یا تک نفره با  Gemee , GameBot

3 – اتصال تلگرام به وب سرویس ها : این ربات ها با اتصال به api سایت یا برنامه مورد نظر وبمسترها  را در بهبود خدمت رسانی به کاربران یا مشتریان یاری می کنند , همانند اتصال تلگرام به  خبرنامه ایمیلی یا فرم تماس با ما سایت , اتصال تلگرام به فروشگاه اینترنتی , دریافت قیمت روز ارز و طلا با ربات های تلگرام متصل به وب سرویس سایت دلخواه و …

ساخت ربات تلگرام

ساخت رباط تلگرام یا بات تلگرام  به صورت ساده و حرفه ای نیاز به آموزش و آشنایی به زبان برنامه نویسی مثلا پایتون یا php دارد. برای ساخت ربات تلگرام ساده ابتدا به ربات بوت فادر BotFather   متصل شده یا ربات BotFather@ را از قسمت جستجو تلگرام پیدا کنید . و روی دکمه Strat کلیک نمایید .

ساخت ربات در تلگرام

برای ساخت ربات جدید newbot/ را ارسال کنید.
برای دریافت توکن token/ را ارسال کنید.
برای منقضی کردن توکن revoke/ را ارسال کنید.
برای نوشتن توضیح مختصر در مورد ربات (که در شروع چت با آن نوشته می شود) setdescription/ را ارسال کنید.
برای نوشتن توضیحی مختصر (که در پروفایل ربات نشان داده می شود setabouttext/ را ارسال کنید.
برای تغییر عکس پروفایل ربات setuserpic/ را بزنید.
برای نوشتن دستورات ربات setcommands/ را ارسال کنید.
با setjoingroups/ میتوانید اجازه دهید ربات شما در گروه ها ادد شود.
با setprivacy/ میتوانید تعیین کنید رابت شما به چه پیام هایی حساس باشد.
با cancel/ میتوانید عملیات فعلی را متوقف کنید.

 

 

پاسخ دهید