جلوگیری از هک تلگرام

هک تلگرام

هک تلگرام

در تبلیغات تلگرامی , تبلیغات  فریبنده  هک تلگرام  را تحت عنوان برنامه هک تلگرام، نحوه هک کردن تلگرام با برنامه، “دانلود هکر تلگرام”، “هک تلگرام بدون کد” و … مشاهده کرده اید که با عناوینی مثل “هک ۱۰۰% تضمینی”، “هک واقعی”، “هک تلگرام”  کاربران را فریب می‌دهند. هـــــــیچ یک از این برنامه‌ها , تلگرام دوستتان را هک نخواهد کرد بلکه برعکس، خودتان در معرض هک شدن قرار خواهید گرفت!

فروشندگاه این برنامه‌ها پس از دریافت پول یا به صورت رایگان، هیچ چیزی تحویل شما نخواهند داد! آنها یک برنامه به شما تحویل می‌دهند که عملاً کاری برای شما انجام نمی‌دهد. نه هک تلگرام می‌کند و نه چیز دیگری. برعکس! شما به این برنامه‌ها اعتماد کرده و آن‌ها را نصب کرده‌اید. اگر این برنامه‌ها مخرب باشند (که معمولاً هستند و اغلب ذاتاً به همین منظور طراحی می‌شوند)، قادر خواهند بود همه اطلاعات کامپیوتر یا گوشی شما را به سرقت ببرند؛ از رمزهای عبوری که تا به حال وارد کرده‌اید بگیرید تا تصاویر خانوادگی و اطلاعات بانکی تا گوش دادن به پیامک‌ها و ارسال کد تایید به خود سازنده (یعنی تلگرام خودتان هک خواهد شد!) متاسفانه افراد بسیار زیادی بدون توجه به این نکات ساده، اسیر چنین برنامه‌هایی شده و به راحتی هک می‌شوند. لطفاً و لطفاً به این سادگی گول نخورید!

فکر هک کردن “واقعی” تلگرام را از سرتان بیرون کنید!

سوالات بسیار زیادی مبنی بر موضوع Hack Telegram وجود داشت و بارها و بارها گفته ایم که مسئله ای با عنوان “هک تلگرام” به هیچ وجه صحت نداشته و کسی نمی تواند چنین کاری انجام دهد. احتمالا شما نیز در جریان هستید که سایت تلگرام برای آن دسته از کسانی که بتوانند این برنامه را هک کنند جایزه بسیار هنگفتی قرار داده است اما هیچ کس تاکنون امکان چنین کاری را نداشته است.

چگونه از هک شدن تلگرام خود جلوگیری کنیم؟

توجه داشته باشید که برای بار چندم است که داریم می گوییم هک تلگرام غیر ممکن است و اگر ما از واژه هک در این عنوان، استفاده می کنیم، به این دلیل است که کاربران این سوء استفاده را تحت عنوان هک کردن میشناسند. اما در ادامه قصد داریم شما را با روش هایی آشنا کنیم که به کمک آنها دیگر اجازه چنین سوء استفاده هایی را نیز به کسی نخواهید داد و می توانید امنیت خود را به صور کامل حفظ کنید. پس به آن دسته از دوستانی که در ایمیل ها و نظرات سوال میپرسند که چگونه می توان مشکل هک تلگرام را حل کرد، پیشنهاد می دهیم حتما ادامه مطلب را مطالعه کنند.

روش های افزایش امنیت تلگرام:

✔ روش اول:
۱- وارد برنامه تلگرام شوید.
۲- به قسمت تنظیمات (settings) وارد شوید.
۳- گزینه privacy and security را انتخاب کنید.
۴- گزینه passcode lock را انتخاب کنید.
۵- در این مرحله رمز مورد نظر خود را وارد کنید.
۶- عملیات رمزگذاری در این مرحله به پایان رسیده است و در قسمت بالا آیکون قفل باز ظاهر شده است.
اما این امکان وجود دارد که هنگام خروج فراموش کنید بر روی قفل کلیک کنید. اگر بخواهید به صورت اتوماتیک این کار انجام شود در قسمت password lock گزینه Auto lock را انتخاب و مقدار آن را به زمان دلخواه خود تغییر دهید تا در زمان تنظیم شده به طور اتوماتیک تلگرام قفل شود.
✔ روش دوم: تایید دو مرحله ای یا two–step verification
۱- وارد برنامه تلگرام شوید.
۲- به قسمت تنظیمات (settings) وارد شوید.
۳- وارد قسمت privacy and security شوید.
۴- گزینه two–step verification را انتخاب نمایید.
۵- روی گزینه set additional password کلیک کنید.
۶- در این قسمت Email و Password را با دقت وارد کنید چرا که این پسورد در آینده برای شما نیاز خواهد بود. پس از وارد کردن پسورد و ایمیل با پیغامی  روبه رو می شوید که می بایست ایمیل خودتان را چک کنید.
۷- ایمیل تاییدیه که برایتان ارسال می شود شامل یک لینک می باشد که کلیک بر روی آن به منزله تایید است و شما باید این کار را انجام دهید تا عملیات انجام شده با موفقیت ثبت شود.

چگونه بفهمیم تلگرام هک شده

✔ روش سوم: کنترل و مشاهده دستگاه های وارد شده – active sessions
اگر فردی با شماره شما وارد تلگرام شود و در صورتی که کد ارسالی تلگرام را هم به نوعی به دست بیاورد پیغامی از سوی تلگرام برای شما ارسال می شود که سیستمی با این مشخصات وارد اکانت شما شده است که برای جلوگیری و قطع ارتباط آن می توانید از روش زیر استفاده کنید.
۱- وارد برنامه تلگرام شوید.
۲- به قسمت تنظیمات (settings ) وارد شوید.
۳- وارد قسمت privacy and security شوید.
۴- به قسمت active sessions وارد شوید.
در تصویر زیر مشاهده می کنید که دستگاه دیگری نیز از این اکانت استفاده می کند که این موضوع در صورتی که توسط شما انجام نشده باشد امنیت تلگرام شما را به خطر می اندازد چون تمام اطلاعات ارسالی و دریافتی دیگر ما از طریق شخص دیگری در حال رصد شدن می باشد که امکان سواستفاده از آن میسر می شود.

همیشه برنامه اصلی تلگرام را که توسط سایت تلگرام عرضه شده است را بر روی گوشی خود نصب کرده و از نصب کردن برنامه های  تلگرام دیگری  مثل موبوگرام یا تلگرام پلاس خودداری کنید. به طبع هیچ یک از برنامه های عرضه شده که تحت عنوان های مختلف امکاناتی مشابه تلگرام عرضه می کنند نمی توانند امنیتی همانند تلگرام داشته باشند. سایت تلگرام پی سی همیشه آخرین نسخه برنامه تلگرام را سریعا با عرضه شدن آن برای دانلود قرار می دهد که می توانید آن را دانلود کنید.
هیچ گاه بر روی لینک های ارسالی نامعتبری که توسط دوستان در گروه ها یا کانال ها برایتان ارسال می شوند کلیک نکنید. این لینک ها ممکن است مخرب باشند.
هیچگاه کد ۵ رقمی خود را در اختیار شخص دیگری قرار ندهید. این کار یعنی به دست گرفته شدن تلگرام شما توسط شخص دیگر!
سعی کنید از شبکه ها و اینترنت هایی که به صورت رایگان در دسترش قرار دارند استفاده نکنید. این شبکه ها ممکن است خطرساز بوده و باعث ایجاد خطر شوند.

در حال حاضر ایمن ترین نرم افزار مسنجر سیستم عامل اندروید Telegram می باشد که به تازگی نسخه جدید آن از طریق گوگل پلی در اختیار کاربران قرار گرفته است. تلگرام به هیچ عنوان قابل هک نمیباشد پس گول افراد رو برای ( خرید هک تلگرام ) نخورید
اگر شما نیز روش هایی دیگر برای جلوگیری از هک شدن تلگرام می دانید خوشحال خواهیم شد که آنها را با ما به اشتراک بگذارید تا در همین صفحه آن را اضافه کنیم. همچنین نظرات خود را در مورد این مطلب در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

پاسخ دهید